top of page

Zabránili sme ďalšiemu porušovaniu zákona zo strany mesta Martin

Mesto Martin cez spoločnosť Turiec, a.s. bolo opäť prichytené pri tom, ako porušuje zákon. Ale ako tomu bolo aj v prípade zbabranej parkovacej politiky, tak i teraz sa nám ich podarilo úspešne prinútiť k náprave.


Malý výsek z komunikácie medzi nami a Turiec, a.s. pri dožadovaní sa informácií, ktoré mali byť zo zákona verejne príst


upné, nájdete v samotnom závere videa. Ale rozhodne sa oplatí prezrieť celých 10 minút. Video sme pre pohodlnejšie pozeranie celé otitulkovali, takže nech sa páči, ráčte si vychutnať, ako to v našom meste (ne)funguje. A verte nám, výroba takýchto reportáží nie je pre nás nič príjemné; radšej by sme totiž boli, keby sme sa mohli venovať pozitívnejším veciam. Nuž ale keď sa dosadenci mestských firiem, poslanci a vedenie mesta chovajú pri správe verejného majetku, ako by bol ich vlastný, máme s tým vážny problém.


Nevieme akými prívlastkami v Turiec, a.s. alebo vo vedení mesta v poslednom období skloňujú meno Ftorek alebo mená ďalšich ľudí angažujúcich sa v združení Reštart Martina a je nám to aj jedno. Prvoradé je, že sa nám darí poukazovať na problémy v našom meste a aj ich reálne riešiť. Ozaj, chceli by ste 450€ mesačne za nič? Prihláste sa na mestskom úrade, že keď bude treba, prelepíte na stanici vývesky s odchodmi autobusov. A nevadí, že možno aj rok nič nevylepíte.


Príslušné - už verejne prístupné - dokumenty ohľadom AS Martin: https://www.parkovanie-martin.sk/autobusova-stanica.php

60 views0 comments

Comments


bottom of page