Zabránili sme ďalšiemu porušovaniu zákona zo strany mesta Martin

Mesto Martin cez spoločnosť Turiec, a.s. bolo opäť prichytené pri tom, ako porušuje zákon. Ale ako tomu bolo aj v prípade zbabranej parkovacej politiky, tak i teraz sa nám ich podarilo úspešne prinútiť k náprave.


Malý výsek z komunikácie medzi nami a Turiec, a.s. pri dožadovaní sa informácií, ktoré mali byť zo zákona verejne príst


upné, nájdete v samotnom závere videa. Ale rozhodne sa oplatí prezrieť celých 10 minút. Video sme pre pohodlnejšie pozeranie celé otitulkovali, takže nech sa páči, ráčte si vychutnať, ako to v našom meste (ne)funguje. A verte nám, výroba takýchto reportáží nie je pre nás nič príjemné; radšej by sme totiž boli, keby sme sa mohli venovať pozitívnejším veciam. Nuž ale keď sa dosadenci mestských firiem, poslanci a vedenie mesta chovajú pri správe verejného majetku, ako by bol ich vlastný, máme s tým vážny problém.


Nevieme akými prívlastkami v Turiec, a.s. alebo vo vedení mesta v poslednom období skloňujú meno Ftorek alebo mená ďalšich ľudí angažujúcich sa v združení Reštart Martina a je nám to aj jedno. Prvoradé je, že sa nám darí poukazovať na problémy v našom meste a aj ich reálne riešiť. Ozaj, chceli by ste 450€ mesačne za nič? Prihláste sa na mestskom úrade, že keď bude treba, prelepíte na stanici vývesky s odchodmi autobusov. A nevadí, že možno aj rok nič nevylepíte.


Príslušné - už verejne prístupné - dokumenty ohľadom AS Martin: https://www.parkovanie-martin.sk/autobusova-stanica.php

31 views0 comments

Recent Posts

See All